De zegen van het digitale tijdperk

Voor het eerst in coronatijd komt de Algemene Kerkenraad bijeen. Donderdagavond 28 mei om 19.45 uur is dit het geval. De vergadering zal digitaal plaatsvinden zoals momenteel alle bijeenkomsten in onze gemeente. Dat is wel wennen. Het gaat ook niet altijd goed. Maar het is wel een zegen dat deze mogelijkheid bestaat. Zo houden we contact en kunnen we als kerkenraad toch leiding geven aan het reilen en zeilen in onze gemeente.
Ik geloof dat we nu onze zegeningen wel mogen tellen. Een eeuw geleden heerste de Spaanse Griep die wereldwijd miljoenen slachtoffers maakte. Ook toen was er quarantaine. Maatregelen lijken soms enorm op elkaar. Maar er is wel een groot verschil hoe we het kunnen doorkomen. Toen waren er geen beeldverbindingen, toen was er geen kerkradio, toen konden de meeste mensen niet bellen, appen was nog niet uitgevonden. Maar een kleine greep uit de huidige mogelijkheden. Nee, ideaal is het niet. We verlangen weer naar een andere tijd. Maar toch kunnen we dankbaar zijn.