Nieuws van de C.H.R. (110)

Commissie weer terug uit Roemenië
Wij ( Esther en Dick van de commissie) en Maarten en Joëlle ( jongeren uit onze gemeente) zijn weer terug uit Roemenië en brengen u de hartelijke groeten over vanuit onze zustergemeenten Micula, Lapusel en Zerindu Mic. Ook bedanken zij u voor de steun die zij het afgelopen jaar hebben ontvangen. De bezoeken aan Pro Vita, een verblijf voor jongeren die vanaf hun 18e nog begeleid moeten worden en het bejaardenhuis annex hospice Agnulli Dei hebben ons weer bemoedigd dat we dit werkmoeten voortzetten en dat de hulp enorm wordt gewaardeerd. Maarten en Joëlle die mee waren om zich te oriënteren op een mogelijk te organiseren reis volgend jaar voor jongeren uit onze gemeente hebben op een bijzondere manier kennis mogen maken met andere jongeren uit Roemenië. Zo waren we vrijdag 16 oktober te gast bij een jongerenconferentie met 300 jongeren en zondagavond 18 oktober werden we uitgenodigd om een toneelstuk bij te wonen waar 25 jongeren uit de gemeente Oradea aan mee werkten en wat vooral een evangeliserende inhoud had. Ook dominee Farkas Antal sprak later zijn verwondering uit over deze samenloop waarbij hij opmerkte ‘God regisseert alles’!
Omdat de commissie een aantal grote giften van u heeft mogen ontvangen, konden we ook mooie toezeggingen doen aan het huis Pro Vita waar ( wees)jongeren worden opgevangen. Bij het bejaardenhuis Agnulli Dei is bijvoorbeeld afgesproken dat er één verpleegkundige bij komt om de zorg aan de bewoners verder te verbeteren en de (te hoge) werkdruk enigszins te verlichten. Daarnaast is afgesproken zodra er één bed vrij komt dat er een mevrouw in Agnulli Dei mag komen wonen die anders niet in aanmerking zou komen omdat ze dit niet kan betalen. Zo heeft Sliedrecht nu dus 2 bewoners ‘geadopteerd’ die anders deze verzorging hadden moeten missen. Er valt nog veel meer te schrijven. Binnenkort leest u meer, nogmaals dank.

Dick van Mourik tel. 422248.
Maarten Rebecca en Joëlle